نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
صربستان
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :asemaneabi
تاريخ: 1397/6/17  ساعت: ۱۴

تور صربستان - Serbia Tour

صربستان يكي از كشورهاي زيباي اروپايي با مناظر چشم‌نواز طبيعي فراوان به حساب مي‌آيد. از جمله مناظر زيباي اين كشور كه باعث خاطره انگيز شدن سفر با تور صربستان مي شود  مي‌توان به علفزارهاي بي‌انتها، جنگل‌هاي وسيع بكر و سرسبز، غارهاي سنگ آهكي باشكوه، درياچه‌هاي كوهستاني دل‌انگيز، چشمه‌هاي آب گرم متعدد و تپه‌هاي سرسبز و چشم‌نواز اشاره كرد كه همگي با هم آن را تبديل به بهشتي براي عاشقان و دوستداران طبيعت مي‌كنند. 
نام رسمي اين كشور، جمهوري صربستان و مساحت آن 77.474 مترمربع است. صربستان كشوري عمدتاً كوهستاني است. بخش شمالي آن بخشي از دشت غني و حاصل‌خيز دانوب و آبريزگاه رودهاي دانوب، تيسا، ساوا، و موراوا است. اين كشور در شمال غربي با كرواسي، در شمال با مجارستان، در شمال شرقي با روماني، در شرق با بلغارستان، در جنوب با مقدونيه و در غرب با آلباني، مونته‌نگرو و بوسني هرزه‌گووين هم‌مرز است. صربستان يكي از شش جمهوري تشكيل‌دهنده‌ي كشور يوگسلاوي بود كه در دهه‌ي 1990 مستقل شدند. در فوريه‌ي 2003، صربستان و مونته‌نگرو بازمانده‌ي دو جمهوري يوگسلاوي بودند كه تشكيل فدراسيون دادند. در سال 2006، مونته‌نگرو از صربستان جدا شد. پايتخت اين كشور شهر بلگراد است. اين كشور ناهمواري‌هاي‌ متنوعي دارد؛ در شمال، دشت‌هاي غني و حاصل‌خيز، در شرق رشته‌كوه‌هاي آهكي و حوضه‌هاي آبريز، در جنوب شرقي كوه و تپه. 
همچنين صربستان يكي از كشورهاي اروپايي با بيشترين تنوع فرهنگي است. قلمرو امروزي صربستان، مدت‌هاي مديد در طول تاريخ مرز بين امپراتوري‌هاي بزرگ بوده است: بين دو نيمه‌ي شرقي و غريي امپراتوري روم؛ بين پادشاهي مجارستان، امپراتوري بلغارستان، پادشاهي فرانك‌ها و بيزانس؛ بين امپراتوري عثماني و امپراتوري اتريش (كه بعدها اتريش-مجارستان شد). در نتيجه، در حالي كه شمال اين كشور از لحاظ فرهنگي «اروپاي مركزي» است، اما جنوب آن نسبتاً «شرقي»تر است. البته، هر دو منطقه بر يكديگر تأثير مي‌گذارند و بدين جهت، تمايز بين شمال و جنوب چندان واقعي نيست.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asemaneabi
تاريخ: 1397/6/17  ساعت: ۱۳

تور بلغارستان - Bulgaria Tour

اگر سفر با تور بلغارستان را برگزيده ايد نيازمند آشنايي هرچه بيشتر با اين كشور و شناخت بهتر آن هستيد. بلغارستان كشوري در جنوب شرقي اروپا است. پايتخت اين كشور شهر صوفيه است، و زبان رسمي اين كشور بلغاري و واحد پول آن لِف با واحد جزء استونيكي است. حدود 85 درصد از مردم آن بلغاري‌تبار و باقي آنها ترك و كولي هستند. بلغارستان 110.994 كيلومتر مربع مساحت دارد و چهاردهمين كشور بزرگ در قاره اروپا است. بلغارستان در سال 2004 به عضويت سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) درآمد و در سال 2005  اتحاديه اروپا، درخواست عضويت بلغارستان را در اين اتحاديه پذيرفت و عضويت اين كشور در اتحاديه اروپا را 1 ژانويه 2007 اعلام كرد. مهمترين صادرات بلغارستان اسانس گل رز است. همچنين بلغارستان يكي از كشورهاي بالكان است كه كوه هاي بي نظيري دارد و در گذشته بخشي از امپراتوري عثماني محسوب مي شد. به همين دليل فرهنگ آن تركيبي از فرهنگ تركي و اروپايي است.
بلغارستان با كشورهاي يونان، تركيه، روماني، صربستان و جمهوري مقدونيه همسايه است و در شرق درياي سياه قرار دارد. شمال كشور تابستان هاي گرم و زمستان هاي سرد دارد، در حالي كه جنوب شرق از آب و هواي مديترانه اي برخوردار است. بيشتر اقليم بلغارستان داراي آب و هواي سرد و كوهستاني است و نواحي ساحلي درياي سياه نيز آب و هوايي معتدل و مرطوب دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asemaneabi
تاريخ: 1397/5/22  ساعت: ۱۳

بلغارستان كشوري اروپايي در حاشيه درياي سياه مي باشد كه با كشور هاي صربستان، رماني، تركيه و يونان هم مرز مي باشد. اين كشور داراي تاريخ غني مي باشد و در طي سال هاي متفوت زير سلطه ي امپراتوري هاي متفاوتي مانند امپراتوري رم و عثماني بوده است، براي همين در جاي جاي اين كشور مي توانيد آثار تاريخي فراواني پيدا كنيد كه به جاذبه هاي توريستي تبديل شده اند.

با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با پايتخت اين كشور بيشتر آشنا شويم.

صوفيه پايتخت و بزرگ ترين شهر در كشور بلغارستان مي باشد كه در قسمت غربي كشور و در نزديكي كشور صربستان قرار دارد و تنها 50 كيلومتر تا مرز فاصله وجود دارد. شهر صوفيه با داشتن جمعيتي حدود 3 مليون نفري در دامنه كوه ويتوشا قرار دارد.

صوفيه ، بزرگترين شهر بلغارستان

اين شهر يكي از قديمي ترين شهر هاي مسكوني اروپا مي باشد و قدمت آن به 7 هزار سال قبل از ميلاد مي رسد البته اين شهر از اول به نام صوفيه نبوده است و در طول امپراتوري هاي متفاوت نام آن عوض شده است. يكي از اسم هاي معروف آن سرديكا مي باشد كه از اولين نام هاي اين شهر مي باشد. اسم صوفيه از كليساي سوفيا گرفته شده است كه در زبان تركي عثماني به صورت صوفيه نوشته مي شد. در زمان امپراتوري عثماني ها اين نام بين مردم محلي محبوبيت زيادي داشت و در سال 1879 به طور رسمي نام صوفيه براي پايتخت بلغارستان انتخاب شد.

شهر صوفيه، شهري با قدمت تاريخي مي باشد براي همين جاذبه هاي گردشگري زياد و تاريخي در خود جاي دارد. يكي از اين اماكن تاريخي، كليساي سنت جورج مي باشد قديمي ترين بناي شهر است و قدمتش مربوط به قرن چهارم ميلادي مي باشد. در زمان امپراتوري عثماني و در قرن 16 اين بنا به مسجد تبديل شد ولي قرن 19 مسيحي ها آن را به شكل اول بازگرداندن و به عنوان كليسا از آن استفاده كردند.

علاوه بر اين كليساي قديمي مي توان به موزه‌ي ملي باستان‌شناسي، موزه‌ي ملي تاريخ، كليساي جامع الكساندر نوفسكي، كليساي بويانا، پارك طبيعت ويتوشا، چشمه‌هاي معدني، تئاتر ملي ايوان وازوف، موزه‌ي تاريخ طبيعي، موزه‌ي ملي تاريخ ارتش، بلوار ويتوشا، گالري ملي و بناهاي بي‌شمار ديگر اشاره كرد كه مي توانيد در تور بلغارستان خود از آن ها بازديد نماييد.

كشور بلغارستان و پايتخت آن يعني صوفيه، داراي آب و هوايي مرطوب مي باشد و ميانگين دماي آن بين 10 درجه سانتي گراد مي باشد. زمستان ها هوا بسيار سرد و همراه با برف مي باشد و دماي هوا ممكنه به -15 درجه برسه كه مربوط به ماه ژانويه مي شود. بر عكس زمستان، تابستان ها بسيار گرم مي باشد و در ماه هاي جولاي تا آگوست دما ممكن است به 35 درجه برسد. اليته به خاطر قرار گيري شهر در ارتفاع، شهر صوفيه در تابستان نسبت به شهر هاي ديگر بلغارستان دماي هوا معتدل تر مي باشد.

در شهر صوفيه سيستم حمل و نقل عمومي كاملي متشكل از اتوبوس، واگن‌هاي برقي، تراموا و مترو وجود دارد. ساعات كار سيستم حمل و نقل عمومي از ۵ صبح تا ۱۲ شب است. هزينه‌ي بليت يك طرفه ۱/۸ لو (۱/۰۵ دلار) است. تاكسي‌ها تنها وسيله‌ي حمل و نقل موجود در شب هستند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :asemaneabi
تاريخ: 1397/5/22  ساعت: ۱۳

قلعه‌ي بلوگرادچيك (Belogradchik Fortress) يكي از اماكن تاريخي كشور بلغارستان به حساب مي آيد و به خاطر قدمت و اهميت آن يكي از حفاظت شده ترين دژ ها در اين كشور مي باشد. اين قلعه در قسمت شمال غربي كشور قرار دارد و نزديك ترين شهر به آن، شهر بلوگرادچيك مي باشد كه نزديك مرزهاي كشور صربستان مي باشد.

قدمت اين قلعه مربوط به دوره اي است كه ناحيه بالكان تحت سلطه امپراتوري رم بوده است. در قرن هاي اول تا سوم ميلادي، امپراتوري رم اقدام به ساخت جاده ها و سازه هاي زيادي در اين ناحيه كرد كه يكي از آن ها قلعه بلوگرادچيك است. با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشد تا با اين قلعه بيشتر آشنا شويد.

اين قلعه به خاطر داشتن صخره هاي عجيب داراي محبوبيت مي باشد و به خاطر زيبايي و ارزش تاريخي آن يكي از مهم ترين جاذبه هاي توريستي بلغارستان به حساب مي آيد.

از قلعه‌ي بلوگرادچيك براي كنترل جاده استفاده مي كردند و ارتفاع ديوار هاي آن به 12متر و قطر 2 متر مي رسد. اين ديوار بيشتر در قسمت هاي شمال غربي و جنوب شرقي مي باشد و در بقيه قسمت ها، صخره هايي به بلندي 70 تا 200 متر به عنوان ديوار استفاده مي شده است. اين صخره ها داراي شكل هاي عجيب مي باشند و بعضي از آن ها به آدم تشبيه شده است.

بعد از سرنگوني امپراتوري رم، امپراتوري هاي ديگري مانند بيزانس‌ها از اين قلعه استفاده كردند. در زمان تزار بلغارستان، قلعه قديمي گسترش يافت و پادگان هاي مستحكمي ساخته شد كه باعث شد اين دژ به يكي از مهمترين قلعه هاي آن دوره تبديل شد. البته عثماني ها از قلعه نهايت استفاده را كردند و با توسعه بيشتر آن توانستند شورش هاي محلي زيادي را سركوب كنند. سال ها اين قلعه براي مقاصد جنگي و دفاعي استفاده مي شد و آخرين بار در جنگ بين بلغارستان و صربستان در سال 1850 از آن استفاده شده است.

در تور ارزان بلغارستان خود اگر مي خواهيد به اين قلعه برويد، بهترين روش، رفتن از شهر صوفيه مي باشد كه 180 كيلومتر با شهر بلوگرادچيك فاصله دارد. 

قلعه‌ي بلوگرادچيك ، مكان تاريخي در بلغارستان

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک هاي وبلاگ