woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
آزانس مسافرتي آسمان آبي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۰۲:۰۳

ديوارهاي روم باستان هيساريا (The Ancient Roman Walls of Hisarya) 

 

امپراتوري رم يكي از قديمي ترين و بزرگترين امپراتوري ها مي باشد كه بيشتر نواحي اروپا و آفريقاي شمالي را در بر مي گرفت براي همين مي توان آثار مربوط به اين دوران را در جاي جاي اروپا ديد. در كشور بلغارستان نيز آثار باستاني مربوط به اين امپراطوري را مي توانيد پيدا كنيد كه يكي از مهم ترين آن ها ديوار هاي روستاي هيساريا مي باشد كه يكي از جاذبه هاي توريستي اين ناحيه به حساب مي آيد. با آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه باشيد تا با تاريخچه اين روستا و ديوار هاي موجود در آن بيشتر آشنا شويد.

اين شهر در 40 كيلومتري شهر پلاوديو قرار دارد و در حومه رشته كوه سردنا مي باشد. قدمت اين روستاي كوچك به 400 سال قبل از ميلاد مسيح مي رسد و بيشتر به خاطر چشمه هاي آب گرم شهرت دارد. در سال 46 ميلادي اين ناحيه به خاطر آب و هواي متبوع و آب شفا بخش چشمه هاي آن، مورد توجه روميان قرار گرفت و باعث شد با سرنگوني اهالي بومي اين منطقه آن را جزئي از امپراتوري رم كنند. سال ها اين ناحيه دست نخورده باقي مي ماند تا اين كه امپراطور ديوكلسين تصميم به توسعه شهر مي كند و دستور مي دهد ديوار هاي عظيمي دور تا دور شهر كشيده شود.

ديوارهاي روم باستان هيساريا

قسمت هايي از اين ديوار هنوز به صورت كامل دست نخورده و سالم مانده است و توريست هاي زيادي در سفر خود به بلغارستان از اين شهر تاريخي ديدن مي نمايند. ارتفاع ديوار ها از 11 متر تا 13 متر مي رسد و داراي 4 دروازه ي ورودي مي باشد.

در ميان اين ديوار ها مي توان ويرانه هاي ساختمان هاي ديگري نيز از رم باستان پيدا كنيد ساختمان‌هاي عمومي، سالن‌ آمفي تئاتر كوچك، سربازخانه‌ي پادگان رومي‌ها، ۲ كليسا كه قديمي‌ترين كليساهاي بلغارستان هستند و قلعه‌ي حفاظت‌شده‌ي رومي‌ها ، جزئي از اين جاذبه هاي گردشگري بلغارستان مي باشند.

شهر هيساريا در در زمان امپراتوري رم شهر مهم و بزرگي بود ولي با سقوط اين امپراتوري رفته رفته پس رفت كرد و در زمان حكومت ترك ها اسم هيساريا را به خود گرفت كه به معناي قلعه مي باشد. با استقلال كشور بلغارستان دوباره به اين ناحيه به اين شهر رسيدگي شد و به يك منطقه گردشگري تبديل شد كه هم از نظر جاذبه هاي گردشگري تاريخي و هم به خاطر چشمه هاي آب گرم مسافران زيادي دارد
نويسنده :r.s
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۵۷:۱۵

 شهر وارنا هم مانند همه شهرهاي دنيا داراي مكان هاي ديدني، تفريحي و گردشگري زيادي است كه سالانه گردشگران زيادي را به خود جذب مي كنند و البته سوغاتي هاي خاص خود را دارد كه در ساير نقاط جهان نمي توانيد پيدا كنيد. امروز آژانس مسافرتيآسمان آبي به يكي از سوغاتي هاي مهم و خاص وارنا  كه يك روغن است را به شما معرفي مي كند، پس همراه ما باشيد تا زماني كه به تور لحظه آخري بلغارستان مي رويد دست خالي برنگرديد.

از جمله صادارات مهم در كشور بلغارستان روغن گل سرخ مي باشد كه قيمت يك بطري كوچك آن حدود 50 يورو مي باشد. از روغن گل سرخ مجصولاتي مثل گلاب يا عصاره گل توليد مي كنند كه با بسته هاي شيك مي فروشند و صادر مي كنند. كشور بلغارستان در سال 1 و نيم ميليون تن از اين مايع با ارزش را توليد مي كند كه حدود 70 درصد روغن روغن گل سرج جهان را شامل مي شود.

روغن گل سرخ  را از تقطير گل محمدي بوجود مي آيد كه در دره اي در مركز بلغارستان به نام رز، پرورش مي دهند و مقدار زيادي از اين روغن ها مستقيم به  توليدكنندگان عطر در سراسر دنيا فروخته مي شود و قيمت هر كيلوي آن چندين هزار يورو مي باشد.

از روغن گل سرخ هر سال بعد از صادرات به كشورها، درصد كمي از آن در بلغارستان مي ماند كه آنها را هم در بسته هاي شيك به عنوان سوغات، در فروشگاه ها و مغازه ها براي فروش مي گذارند. كشور هاي فرانسه و آمريكا اين روغن را مستقيماً براي كارخانه هاي عطر خريدار مي كنند زيرا يكي از عنصر اصلي براي تهيه عطر به حساب مي آيد.

اين روغن كاربرد هاي زيادي دارد و يكي از ويژگي هايش را در محصولات مراقبت پوست مي توان ديدكه بسيار موثر است و خاصيت نرم كنندگي دارد و پوست را مرطوب مي كند. در علم پزشكي هم از اين روغن  براي صنعت داروسازي  و صنايع مواد غذايي مورد استفاده مي كنند. 

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۵۲:۳۸

بلغارستان كشوري اروپايي در حاشيه درياي سياه مي باشد كه با كشور هاي صربستان، رماني، تركيه و يونان هم مرز مي باشد. اين كشور داراي تاريخ غني مي باشد و در طي سال هاي متفوت زير سلطه ي امپراتوري هاي متفاوتي مانند امپراتوري رم و عثماني بوده است، براي همين در جاي جاي اين كشور مي توانيد آثار تاريخي فراواني پيدا كنيد كه به جاذبه هاي توريستي تبديل شده اند.

با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با پايتخت اين كشور بيشتر آشنا شويم.

صوفيه پايتخت و بزرگ ترين شهر در كشور بلغارستان مي باشد كه در قسمت غربي كشور و در نزديكي كشور صربستان قرار دارد و تنها 50 كيلومتر تا مرز فاصله وجود دارد. شهر صوفيه با داشتن جمعيتي حدود 3 مليون نفري در دامنه كوه ويتوشا قرار دارد.

صوفيه ، بزرگترين شهر بلغارستان

اين شهر يكي از قديمي ترين شهر هاي مسكوني اروپا مي باشد و قدمت آن به 7 هزار سال قبل از ميلاد مي رسد البته اين شهر از اول به نام صوفيه نبوده است و در طول امپراتوري هاي متفاوت نام آن عوض شده است. يكي از اسم هاي معروف آن سرديكا مي باشد كه از اولين نام هاي اين شهر مي باشد. اسم صوفيه از كليساي سوفيا گرفته شده است كه در زبان تركي عثماني به صورت صوفيه نوشته مي شد. در زمان امپراتوري عثماني ها اين نام بين مردم محلي محبوبيت زيادي داشت و در سال 1879 به طور رسمي نام صوفيه براي پايتخت بلغارستان انتخاب شد.

شهر صوفيه، شهري با قدمت تاريخي مي باشد براي همين جاذبه هاي گردشگري زياد و تاريخي در خود جاي دارد. يكي از اين اماكن تاريخي، كليساي سنت جورج مي باشد قديمي ترين بناي شهر است و قدمتش مربوط به قرن چهارم ميلادي مي باشد. در زمان امپراتوري عثماني و در قرن 16 اين بنا به مسجد تبديل شد ولي قرن 19 مسيحي ها آن را به شكل اول بازگرداندن و به عنوان كليسا از آن استفاده كردند.

علاوه بر اين كليساي قديمي مي توان به موزه‌ي ملي باستان‌شناسي، موزه‌ي ملي تاريخ، كليساي جامع الكساندر نوفسكي، كليساي بويانا، پارك طبيعت ويتوشا، چشمه‌هاي معدني، تئاتر ملي ايوان وازوف، موزه‌ي تاريخ طبيعي، موزه‌ي ملي تاريخ ارتش، بلوار ويتوشا، گالري ملي و بناهاي بي‌شمار ديگر اشاره كرد كه مي توانيد در تور بلغارستان خود از آن ها بازديد نماييد.

كشور بلغارستان و پايتخت آن يعني صوفيه، داراي آب و هوايي مرطوب مي باشد و ميانگين دماي آن بين 10 درجه سانتي گراد مي باشد. زمستان ها هوا بسيار سرد و همراه با برف مي باشد و دماي هوا ممكنه به -15 درجه برسه كه مربوط به ماه ژانويه مي شود. بر عكس زمستان، تابستان ها بسيار گرم مي باشد و در ماه هاي جولاي تا آگوست دما ممكن است به 35 درجه برسد. اليته به خاطر قرار گيري شهر در ارتفاع، شهر صوفيه در تابستان نسبت به شهر هاي ديگر بلغارستان دماي هوا معتدل تر مي باشد.

در شهر صوفيه سيستم حمل و نقل عمومي كاملي متشكل از اتوبوس، واگن‌هاي برقي، تراموا و مترو وجود دارد. ساعات كار سيستم حمل و نقل عمومي از ۵ صبح تا ۱۲ شب است. هزينه‌ي بليت يك طرفه ۱/۸ لو (۱/۰۵ دلار) است. تاكسي‌ها تنها وسيله‌ي حمل و نقل موجود در شب هستند.

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۷:۴۵

كشور بلغارستان كشوري در جنوب غربي قاره اروپا قرار دارد و دين اكثريت مردم آن مسيحيت ارتودوكس مي باشد براي همين مي توانيد كليساهاي زيبايي را پيرو اين مذهب در اين كشور پيدا كنيد. يكي از بزرگترين و معروف ترين صومعه هاي كشور بلغارستان صومعه ريلا مي باشد كه در 117 كيلومتري جنوب پايتخت اين كشور يعني صوفيه مي باشد. براي آشنايي بيشتر با اين صومعه با آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه باشيد.

قدمت صومعه ريلا مربوط به قرن 10 ميلادي مي باشد و در سال 1983 جز آثار باستاني يونسكو قرار گرفت.  اين صومعه در ارتفاع 1147 متري و بر روي بلندترين رشته كوه كشور بلغارستان يعني ريلا قرار دارد. اين صومعه داراي 5 گنبد، 3 محراب و 2 كليسا مي باشد كه معماري آن ها و كنده كاري ها روي آن از محبوبيت خاصي برخوردار مي باشد. اين كنده كاري ها همه كار دست مي باشد كه در طول 5 سال انجام شده است.

علاوه بر معماري منحصر به فرد اين صومعه، يكي از جاذبه هاي توريستي آن، وجود كتابخانه اي بسيار غني با 9000 كتاب خطي و بسيار قديمي مربوط به قرن يازدهم تا نوزدهم ميلادي مي باشد.

اگر در تور بلغارستان خود مي خواهيد سري به اين صومعه بزنيد مي توانيد از تورهايي كه از شهر صوفيه به سمت اين ناحيه برگزار مي شود استفاده كنيد. زمان پيشنهادي براي گشتن در تمامي نواحي آن حدود 1 الي 2 ساعت مي باشد كه بعد از آن مي توانيد از طبيعت زيباي كوه هاي اطراف لذت ببريد.

صومعه ريلا در شهر صوفيه بلغارستان

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۲:۳۷

كشور تركيه در حال ساخت فرودگاه جديدي در شمال مركز شهر استانبول  مي باشد كه براي جذب گردشگران تجاري و علاقه مندان به تور تركيه مي باشد. طبق آمار داده شده قرار است كه فاز اول اين فرودگاه در ماه اكتبر سال آينده  افتتاح شود. براي آشنايي بيشتر درباره اسن فرودگاه همراه با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي باشيد. 

فاز اول اين فرودگاه پيشرفته تشكيل شده از 3 باند مي باشد كه تقريباً ظرفبت 90 ميليون مسافر را در سال دارد  و همچنين پوشش دهنده 350 مقصد براي حمل و نقل مسافران و  محوله ها مي باشد. لازم به ذكر است كه اين فرودگاه قادر است به صد شركت هواپيمايي داخلي و خارجي خدمات ارائه دهد. مساحتي كه براي فرودگاه تخمين زده 29.5 مايل مربع مي باشد ، يعني مساحتي بيشتر از جزيره منهتن را دارد . فرودگاه جديد استانبول در كل داراي 6 باند مي باشد كه درمجموع كنجايش 200 ميليون مسافر را در سال دارد كه بدون ترديد شلوغ ترين فرودگاه دنيا خواهد شد.

فرودگاه جديد استانبول 

فرودگاه آتاتورك شهر استانبول به دليل تعداد بيشمار مسافران ديگر ظرفيت گنجايش فعلي را ندارد  و تا هنگامي كه فرودگاه جديد و مدرن استانبول شروع به كار كند همه پرواز ها به آن منتقل خواهد شد همچنين گفته شده است كه فرودگاه آتاتورك تغيير كاربري خواهد داد و به پاركي به اسم باغ مردم تبديل خواهد شد. 

ديگر امكانات و تجهيرات مربوط فرودگاه جديد استانبول مانند مسير براي تاكسي ها، ساختمان ترمينال، برج كنترل هواپيما، سيستم‌هاي ارتباطي و آب و هوايي و ... ساختمان‌هاي تأسيسات است و به طوري احداث شده است كه نمايش دهنده سبك مسجدها و حمام‌هاي استانبول مي باشد، همچنين طراحي برج كنترل هواپيما از يك گل لاله گرفته شده است كه يكي از نشان هاي سنتي استانبول بشمار مي رود و مي توان اين فرودگاه را يكي از جاذبه هاي توريستي استانبول به حساب آورد.

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۷:۳۹

قلعه‌ي بلوگرادچيك (Belogradchik Fortress) يكي از اماكن تاريخي كشور بلغارستان به حساب مي آيد و به خاطر قدمت و اهميت آن يكي از حفاظت شده ترين دژ ها در اين كشور مي باشد. اين قلعه در قسمت شمال غربي كشور قرار دارد و نزديك ترين شهر به آن، شهر بلوگرادچيك مي باشد كه نزديك مرزهاي كشور صربستان مي باشد.

قدمت اين قلعه مربوط به دوره اي است كه ناحيه بالكان تحت سلطه امپراتوري رم بوده است. در قرن هاي اول تا سوم ميلادي، امپراتوري رم اقدام به ساخت جاده ها و سازه هاي زيادي در اين ناحيه كرد كه يكي از آن ها قلعه بلوگرادچيك است. با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشد تا با اين قلعه بيشتر آشنا شويد.

اين قلعه به خاطر داشتن صخره هاي عجيب داراي محبوبيت مي باشد و به خاطر زيبايي و ارزش تاريخي آن يكي از مهم ترين جاذبه هاي توريستي بلغارستان به حساب مي آيد.

از قلعه‌ي بلوگرادچيك براي كنترل جاده استفاده مي كردند و ارتفاع ديوار هاي آن به 12متر و قطر 2 متر مي رسد. اين ديوار بيشتر در قسمت هاي شمال غربي و جنوب شرقي مي باشد و در بقيه قسمت ها، صخره هايي به بلندي 70 تا 200 متر به عنوان ديوار استفاده مي شده است. اين صخره ها داراي شكل هاي عجيب مي باشند و بعضي از آن ها به آدم تشبيه شده است.

بعد از سرنگوني امپراتوري رم، امپراتوري هاي ديگري مانند بيزانس‌ها از اين قلعه استفاده كردند. در زمان تزار بلغارستان، قلعه قديمي گسترش يافت و پادگان هاي مستحكمي ساخته شد كه باعث شد اين دژ به يكي از مهمترين قلعه هاي آن دوره تبديل شد. البته عثماني ها از قلعه نهايت استفاده را كردند و با توسعه بيشتر آن توانستند شورش هاي محلي زيادي را سركوب كنند. سال ها اين قلعه براي مقاصد جنگي و دفاعي استفاده مي شد و آخرين بار در جنگ بين بلغارستان و صربستان در سال 1850 از آن استفاده شده است.

در تور ارزان بلغارستان خود اگر مي خواهيد به اين قلعه برويد، بهترين روش، رفتن از شهر صوفيه مي باشد كه 180 كيلومتر با شهر بلوگرادچيك فاصله دارد. 

قلعه‌ي بلوگرادچيك ، مكان تاريخي در بلغارستان

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۳:۲۰

كليساي بوم ژيزوس گوا (Basilica of Bom Jesus goa) كه به كليساي زاوير مقدس نيز شهرت دارد. جسد موميايي زاوير مقدس، اولين مبلغ مسيحيت در اين كليساي قرار دارد. سنگ بناي اين كليساي در  از سال ۱۵۹۴ ميلادي آغاز شده و در سال  ۱۶۰۵به اتمام رسيد.پيكر موميايي شده زاوير مقدس مُبلغ اسپانيايي در  يك تابوت شيشه اي و روي يك طاق بلند قرار دارد.

فرانسيس زاوير مقدس در سال ۱۵۴۲ وارد گوا شد و به مدت ۱۰ سال در اين شهر زندگي كرد و طي اين ۱۰ سال به كشورهاي ديگر مانند ژاپن، مالزي، اندونزي و سري لانكا نيز سفر كرد. او در راه رسيدن به چين، بيمار شد و در دسامبر ۱۵۵۲ در يك جزيره از دنيا رفت. فرانسيس قبل از مرگش وصيت كرده بود در هر كجاي دنيا كه فوت كرد، پيكرش را در گوا به خاك بسپارند.  بعد از گذشت چهار ماه از مرگ او،تابوت او را گوشودند و با جسد دست نخورده وي مواجه شدند.

 نكته جالب در مورد اين موميايي اين است كه بر اساس اعتقاد مردم محلي گوا، جسد فرانسيس موميايي نشده و به شكل طبيعي خود از پوسيدگي حفظ شده است. هر 10 سال يكبار نيز قبر وي را مي گشايند تا توريستها، جسد موميايي را از نزديك ببينند. اين كليسا با معماري خارق العاده اش از جاذبه هاي گردشگري گوا به شمار ميرود.جهت آگاهي از قيمت تور هند مي توانيد به وب سايت آژانس مسافرتي  آسمان آبي مراجعه نماييد.

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۲:۲۸

قلعه آلورنا Alorna Fort  در قرن هفدهم ميلادي به دست ت بونسلس ساوانتوادي  ساخته شده كه در 30 كيلومتري شهر تاريخي ماپوسا واقع شده است و از جاذبه هاي گردشگري گوا به شمار مي رود.
قلعه آلورنا از سوي مهاجمان بمبئي، لشگركشيهاي متعددي را در طول تاريخ پر فراز و نشيب به خود ديده است. بر فراز برج هاي اين قلعه چشم اندازي بسيار ديدني و زيبا از رودها و زمينهاي سرسبز قابل مشاهده است كه گردشگران زيادي را براي ديدن اين دژ و چشم انداز اطراف به سوي خود مي كشاند.

در گذشته به اين اثر تاريخي ارزشمند اهميت زيادي داده نمي شد اما در پي سالهاي متوالي، اين قلعه تاريخي قديمي مورد بازسازي و مرمرت قرار گرفته و به شكل جديدي تغيير يافته است. هر چند كه اخير اين دژ مورد تعميير قرار گرفته ولي با استانداردهاي لازم يك بناي تاريخي تطابق زيادي ندارد.

 

جهت مطلع شدن از تور لحظه آخري هند مي توانيد با وب سايت  آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه شويد.

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۹:۱۳

قلعه چاپورا  Chapora Fort در ۱۰ كيلومتري شهر ماپوساMapusa  در بخشي از ايالت گوا واقع شده است و از اين قلعه به عنوان برج ديدباني براي مشاهد دشمنان استفاده مي شده است.قبل از اشغال گوا به دست پرتغاليها، اين محل جايگاه دژ عادل‌شاهيان بود، عادل‌شاهيان ايراني‌تبار بودند و به عبارتي نام اين قلعه بر گرفته از نام شاهپورا(Shahpura)  است. در طول قرون 17 و  18ميلادي دژ چاپورا در بين شاهان محلي هند و پرتغاليها دست به دست چرخيده است.در داخل اين دژ كليسايي بوده كه امروزه ديگر اثري از آن وجود ندارد. دروازۀ ورودي هم بسيار باريك و تنگ ساخته شده است و به نظر مي‌سد روي هر طرف از چهارسوي آن توپهاي جنگي قرار داشته كه البته امروزه اثري از آنها نيست.

تمام ديوارهاي دژ چاپورا گياهان هرزه روييده‌ كه متاسفانه تهديدي جدي براي ديوارها محسوب مي شوند. در دژ چاپورا نقش و نگار، كتيبه يا نمادهاي ديگر ديده نمي شود و فقط در بخشي از ديوار بيروني دو چليپا روي سنگ حكاكي شده، اما برجهاي ديده‌باني آن بسيار مورد توجه است.hين قلعه كه يكي از جاذبه هاي گردشگري گوا هند است در ميان توريستها محبوبت زيادي دارد چراكه صحنه‌هايي از يكي از فيلمهاي باليوودي به نام (Dil chahta Hai) در اين محل انجام شده است.

جهت دريافت اطلاعات از تور هند لحظه آخري مي توانيد به وب سايت آژانس مسافرتي آسمان آبي مراجعه نماييد.

نويسنده :r.s
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۷:۳۱

براي گردشگران و مسافران ايران و ديگر كشورهاي جهان، بدون ترديد كشور هند يك مكان خاص در برنامه سفرهايشان است، حتي با وجود اينكه با كشورهاي جنوب شرقي و كشورهاي مانند تركيه يا امارات داراي موقيعت و شرايط متفاوت است. ديدني هاي هند مانند معبد ها و كاخهاي زيبا و ساحل .... بسيار زياد و خاص و متفاوت است.

يكي از شهرهاي ساحلي زيباي هندوستان، گوا است كه كاملا در آسيا مشهور است و همراه با شهر مدرن بمبئي از بهترين جاذبه هاي گردشگري هند محسوب مي شوند.

گوا در واقع يك شهر ايالتي- بندري است كه از نظر موقعيت جغرافيايي در قسمت جنوب غربي هند است كه بندر گوا و شهر قديم گوا، را در خود جاي داده است. طبيعت زيبا با وجود تپه هاي سبزرنگ، رودخانه، كشتزارهاي برنج، نخل ها يك منظره ديدني و شگفت انگيز به شهر داده است.

بزرگترين ساحل هاي تفريحي هند در گوا قرار دارند كه همين امر باعث شده در سال تعدادي بيشماري از گردشگرها  را به خود جذب كند. اين سواحل پهناور زيبا و درخشان هستند، به دليل 451 سالي كه دولت پرتغال در اين منطقه حكومت مي كرد،  شهرها و روستاهاي گوا از يك فرهنگ خاص برخوردار هستند . زماني كه به تور هند مي رويد حتما از اين مناطق ديدن فرماييد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک هاي وبلاگ